Ročník 2018

Již podruhé Třebíčský hudební festival aneb z TOFu se stal THF.

Třebíčský festival, jako už mnohokrát v minulosti, nabídne i letos to nejlepší nejen z období baroka a klasicismu. Tak jako loni nebude ústředním bodem opera a scénická díla, ale celé spektrum koncertů, kantát, loratorií, komorních koncertů a nejrozmanitějších forem. opery se ale určitě na vždycky nevzdáváme!

Festival se odehraje pod uměleckou záštitou Czech Ensemble Baroque – souboru, který si klade za cíl zprostředkovat výjimečná díla vážné hudby i v menších městech a místnímu publiku. Pojďme se podívat, co zajímavého nás čeká letos.

nese podtitul „Čechy hudební – historie i současnost“.
 
Celá dramaturgie je zaměřena na díla českých autorů, nebo autorů žijících a tvořících v Čechách - od Jacoba Handla, Jana Campana Vodňanského a další autory Rudolfínské doby, přes osobnost Samuela Capricorna, až po vrcholné baroka Jana Dismase Zelenky v podobě velkolepého dvojsborového moteta Te Deum, nebo nedoceněného Františka Ignáce  Tůmy a jeho Stabat Mater. K současnosti se přiblížíme komorní tvorbou Bohuslava Martinů a naše žijící skladatele zastoupí jeden z nejlepších – Lukáš Hurník v nově vzniklé podobě madrigalu. Všechna historická díla budou provedena ve stylové interpretaci a na dobové nástroje – soubory Czech Ensemble Baroque nebo Musica aeterna Bratislava.

Ročník 2017 nese podtitul „Habsburská hudební říše“.

 

Patron festivalu

ADAM PLACHETKA

 

Třebíčský hudební festival

Smila Osovského 2
Třebíč
67401